Zpět na přehled kurzu Rodinné právo
První týden / První lekce

Sylabus kurzu

Vítej v kurzu rodinného práva. Připravili jsme ho pro tebe ve spolupráci s odborníky z Právnické fakulty Univerzity Palackého. Garanci nad ním převzala bývalá děkanka této fakulty a profesorka rodinného práva Milana Hrušáková.

Je možné, že už tento kurz nevidíš poprvé. Ano, je to tak. Tento kurz už jsme jednou nechali proběhnout v létě minulého roku. Ale určitě to není stejný kurz. Připravili jsme si tři nové bloky, které v původním kurzu nebyly. I pro absolventy minulého běhu kurzu tak máme spoustu nového obsahu, který se určitě bude líbit.

Organizace:

  • I. týden: Úvod do rodinného práva, rodina, manželství - prof. Milana Hrušáková
  • II. týden: Manželské majetkové právo - doc. Filip Melzer
  • III. týden: Určování rodičovství - JUDr. Renáta Šínová
  • IV. týden: Péče o děti a rodičovská odpovědnost - JUDr. Lenka Westphalová
  • V. týden: Správa jmění dítěte a výživné na děti - JUDr. Ondřej Šmíd
  • VI. týden: Procesní právo, aneb jak se domoci práv, o kterých jsme se zde bavili - JUDr. Renáta Šínová
  • VII. týden: Přesahy do dalších právních odvětví, výzvy do budoucna, shrnutí - JUDr. Kateřina Šimáčková (soudkyně Ústavního soudu)

Ukončení kurzu

Za tento kurz můžeš získat certifikát. Zcela zdarma. Stačí splnit každý z testů, které jsme si pro tebe připravili. Ke splnění každého z průběžných testů na konci týdne je třeba získat 3,5 bodu z celkových 5. Na každý test jsou 3 pokusy. Na konci sedmého týdne tě čeká závěrečný test, pro jehož splnění je třeba získat nejméně 20 ze 30 bodů.

Pokud ses účastnil/a našich předchozích kurzů, jistě už víš, že tehdy hodnocení probíhalo trošku jinak a sčítaly se body za celý kurz. Teď zkoušíme nový systém. Podmínkou pro získání certifikátu je pouze úspěšné složení testů, žádné body se ti už nesčítají.

 

close
 

První týden

Druhý týden

Třetí týden

Čtvrtý týden

Pátý týden

Šestý týden

Sedmý týden

Tvůj přehled kurzu

0%
Máš splněno
0 /  60
Bodů
K získání certifikátu musíš nasbírat 42 bodů z 60 možných.
K získání certifikátu je potřeba se zaregistrovat. Jen tak můžeš pokračovat tam, kde jsi skončil, a to na jakémkoliv zařízení.
Vytvoř si účet zdarma

Kurz ti přináší

miniatura instituce
Univerzita Palackého
Právnická fakulta