FAQ

Platí se něco za kurzy?

Ne, všechny naše kurzy jsou úplně zdarma. Jsme nezisková organizace a všechny kurzy pro tebe připravujeme ve spolupráci s univerzitami. Celý kurz je možné absolvovat a získat za něj certifikát bez zaplacení jediné koruny. Pokud se ti ale náš kurz líbil a chceš nás podporovat v tvorbě kurzů dalších, budeme rádi, když nám podle svých možností přispěješ. Na žádost ti pošleme i potvrzení o poskytnutí daru, které můžeš použít pro daňové účely.

Co když v kurzu neuspěji?

Vždy se něco může přihodit a kurz se nepodaří dokončit. To ale vůbec nevadí. Přihlášení se do kurzu tě vůbec k ničemu nezavazuje. Když se to nepodaří, tak se prostě nepodaří. Je možné to zkusit znovu.

Pokud nestihnu ukončit kurz do určitého data, tak se kurz uzavře a už jej nebudu moct dokončit?

Naše kurzy se periodicky opakují. Vždy, když nějaký kurz spustíme poprvé, tak jeho běh začíná všem společně. Po jeho skončení nám dej nějaký čas, abychom byli schopní zhodnotit, jak kurz probíhal a provést potřebné změny. Poté se postup liší u různých druhů kurzů. Na naší platformě najdeš tzv. self-paced kurzy, tedy kurzy, které si můžeš spustit kdykoliv a teprve od toho okamžiku se ti počítají termíny pro splnění povinností. Těchto kurzů je většina. Pak jsou kurzy, u kterých toto není z nějakých důvodů možné (jsou v nich třeba eseje, u kterých je potřeba, aby si je spolužáci navzájem hodnotili). Ty periodicky opakujeme, ale termíny jsou pro všechny stejné. Sleduj Nostis, naše profily na sociálních sítích a čti si e-maily, které rozesíláme. Tak už ti žádný z těchto kurzů neuteče!

Za jak dlouho mohu vrátit k rozpracovanému kurzu? / Promeškal jsem několik testů a už nemůžu získat dostatek bodů, abych splnil podmínky pro certifikát. Co teď?

Pokud ti „utekly“ termíny pro splnění kurzu, není to konec světa. Je možné kurz restartovat v případě self-paced kurzů (viz výše), případně počkat na další hromadné spuštění kurzů ostatních. Restartování kurzu je možné provést tlačítkem na stránce kurzu. Pokud tam tlačítko není, restartování je u tohoto kurzu znemožněno (právě z důvodu, že se jedná o kurz s hromadným startem).

Utekl mi termín pro jeden test. Můžu si ho ještě nějak splnit?

Bohužel po uplynutí termínu není možné test spustit. Nesplnění jednoho testu ale ještě není překážkou pro získání certifikátu. Pokud se to tedy stalo pouze v případě jednoho testu, určitě doporučujeme v kurzu pokračovat. Pokud už si ale myslíš, že nemůžeš kurz úspěšně dokončit, je možné si kurz v případě tzv. self-paced kurzu (viz výše) restartovat. Tím kurz začne úplně od začátku a testy budou opět otevřeny. V případě jiných než self-paced kurzů je nutné si počkat, až kurz opět spustíme.

Zapomněl/a jsem heslo. Co teď?

Nic se neděje. Na této stránce stačí zadat e-mail, který byl použit k registraci, a na něj ti pošleme heslo nové.

Je možné získat certifikát ve fyzické podobě?

Jednou za čas hromadně rozesíláme certifikáty poštou. Certifikáty jsou vytištěné na kvalitní papír a jsou na nich vlastnoruční podpisy garanta kurzu a prezidenta Nugis Finem. Posíláme je za drobný poplatek, který pokrývá náklady tisku, poštovné a administrativu s tím spojenou. O tom, že certifikáty rozesíláme, se dozvíš přímo zde na Nostis, případně na našich sociálních sítích nebo v mailech, které rozesíláme.

 Budou videa dostupná i po skončení kurzu?

Ano, všechna naše videa archivujeme. I když dokončíš kurz, stále se ke všem videím dostaneš, pokud si budeš chtít něco v budoucnosti zopakovat.

Kolik je potřeba mít bodů pro úspěšné zakončení kurzu?

Pro každý kurz je to jiné. Počet potřebných bodů ti hlídáme a ukazujeme na hlavní stránce kurzu.

Jsou nějaké předpoklady pro vaše kurzy? Musím splnit nějaký kurz předtím, než si spustím kurz jiný?

Všechny naše kurzy si může zapsat úplně každý. Je jedno, jestli máš doktorát, nebo třeba jenom základní školu. Formální podmínky tedy nejsou.  Studují u nás 13letí i téměř 90leté důchodkyně. Co se týče obtížnosti kurzů – ta se velmi liší. Hned v úvodním videu každého kurzu je řečeno, pro koho je kurz určen a jaké znalosti tedy předpokládá. I nesplnění takových požadavků ale nic neznamená – můžeš to brát pouze jako doporučení. I velmi obtížný kurz je možné dokončit prostě tím, že si nastuduješ základy.