Zásady ochrany osobních údajů

Jak se to má s osobními údaji a jejich ochranou na našem webu?

 

V prvé řadě máme osobní údaje, které máme od vás. Když se zaregistrujete, potřebujeme znát vaše jméno, příjmení a e-mailovou adresu, abychom vám mohli vystavit certifikát v případě, že uspějete v některém z našich kurzů. Vaši e-mailovou adresu používáme primárně k tomu, abychom vás mohli upozornit na spuštění nových kurzů, kterých se můžete zúčastnit, a také abychom vás upozornili na novinky v kurzech, kterým se zrovna věnujete. Tato upozornění si samozřejmě můžete vypnout. Rozhodně vás nechceme otravovat s informacemi, o které nestojíte. Svůj účet na Nostisu si také můžete propojit se svým Facebookovým účtem. Tím si zjednodušíte svůj registrační proces, protože si všechny potřebné informace vezmeme přímo od něj.

Kromě toho používáme analytické nástroje Google Analytics a marketingové nástroje Google AdWords a Facebook Pixel. Díky nim zjišťujeme, jak se naše kurzy studentům líbí, kdy se jim lidé obvykle věnují, jak často je navštěvují. Zároveň také zjišťujeme ostatní demografické údaje, abychom věděli, kdo si vlastně naše kurzy dělá. Chceme totiž, aby byly naše kurzy co nejvíce „šity na míru“ studentům, kteří je navštěvují. Veškeré informace tak získáváme pouze proto, abychom dále zlepšovali naše služby (ať už funkčností webu či tvořením lepšího obsahu), a dále také proto, abychom kurzy lépe propagovali a dozvědělo se tak o možnosti bezplatně studovat co nejvíce lidí. Občas také vystupujeme na konferencích, protože vidíme v e-learningu smysl a chceme jeho používání rozšířit a přispět vývoji a výzkumu, který v této oblasti probíhá. Jakákoliv data, která takto prezentujeme, jsou ovšem zcela anonymizovaná a není možné z nich vyčíst žádné osobní údaje konkrétní osoby.

Náš web používá tzv. cookies. Jsou to malé „drobečky“ počítačového kódu, které se uloží na vašem počítači. Podle toho náš web pozná, že se jedná stále o vás. Bez nich by náš web nefungoval tak dobře, jak funguje – nepamatoval by si, které lekce kurzů jste již dokončili a které ne. I některé další funkce by mohly mít problémy. To, jestli se cookies mohou ve vašem počítači ukládat nebo ne, si ale určujete sami. Můžete tak učinit v nastavení svého internetového prohlížeče.

Přístup k vašim osobním údajům máme pouze my. Osobní údaje nikomu nepředáváme a neprodáváme. V tomto nikdy nezklameme vaši důvěru. Pokud už předáváme údaje třetí osobě (např. pro účely výzkumu v rámci diplomových prací a odborných článků), vždy tak činíme v anonymizované podobě. Tedy bez vašich osobních údajů. Do naší databáze uživatelů mají přístup pouze lidé, kterým věříme a o jejichž důvěryhodnosti se pravidelně přesvědčujeme. Jsme nezisková organizace a často nám pomáhají i třetí subjekty. Často nám pomáhají nastavit komunikační kanály tak, aby se naše kurzy dostaly k co nejvíce lidem, nebo nám pomáhají s údržbou a nastavením serverů. Tyto společnosti ke své činnosti občas přístup k databázi potřebují, nebo k ní přístup ze své povahy mají (např. právě když nám spravují naše servery). Platí ale to, co již bylo uvedeno výše. Databázi uživatelů mohou užívat čistě jen ke zlepšování našich služeb a komunikace. Užívání osobních údajů k čemukoliv jinému mají výslovně zakázané.

Pro účely rozesílání emailových upozornění využíváme nástroj třetí strany, kde je nutné uložení jména a emailové adresy na servery této společnosti sídlící v USA. Tato společnost je zavázána tato data bezpečně uschovat a nikdy je nevyužít pro vlastní komerční i nekomerční účely. Tato společnost nemá přístup k jiným osobním či jiným údajům.

 

Provozovatelem tohoto serveru je Nugis Finem, z.s., nezisková organizace věnující se inovacím ve vzdělávání. Více se o nás můžete dozvědět na adrese www.nugisfinem.org. Pokud máte jakékoliv dotazy či žádosti, ať už se to týká ochrany osobních údajů či čehokoliv dalšího, neváhejte se na nás obrátit na e-mailové adrese info@nugisfinem.org. Na této adrese nás můžete kontaktovat také v případě žádosti o zrušení účtu a výmaz osobních údajů.

 

Dne 15.10.2021