Zpět na přehled kurzu Vlastnická a sousedská práva

Společenství vlastníků jednotek

Tak a jdeme to ještě trochu zamotat, aby toho nebylo málo. Už víme, že okruh nemovitých věcí musíme…
Tak a jdeme to ještě trochu zamotat, aby toho nebylo málo. Už víme, že okruh nemovitých věcí musíme rozšířit o byty, a teď si ještě řekneme, že mezi spoluvlastníky od určitého počtu bytů musí…
Třetí týden / Třetí lekce

Bytové spoluvlastnictí - grafická část

Tak teď už v tom fakt musíte mít guláš. V předchozích lekcích, kde jsme se bavili o tom, co je to nemovitá věc, jsme vám řekli, že jsou to pozemky, podzemní stavby se samostatným účelovým určením a dále práva, o kterých to zákon stanoví. Leckdo byl v minulé lekci překvapen, když náš lektor řekl, že kromě toho jsou nemovitými věcmi i byty za splnění určitých podmínek. Nepřekvapilo to jen ty, kteří si poctivě zapisovali již v prvním týdnu lekci čtvrtou, kde o tom mluvil JUDr. Pavel Petr, Ph.D. LL.M. No ale zpět k dnešní lekci. Minule jsme si tedy vysvětlili, co to je bytové spoluvlastnictví. Abyste však dobře chápali, co to vlastně je, tak pro jistotu si to ještě rozkreslíme.

Tvůj přehled kurzu

0%
Máš splněno
0 /  60
Bodů
K získání certifikátu musíš nasbírat 45 bodů z 60 možných.
K získání certifikátu je potřeba se zaregistrovat. Jen tak můžeš pokračovat tam, kde jsi skončil, a to na jakémkoliv zařízení.
Vytvoř si účet zdarma

Kurz ti přináší

miniatura instituce
Univerzita Palackého
Právnická fakulta