Psaní právních textů
Psaní tvoří drtivou většinu práce právníka. Přitom se o něm moc nemluví. Proto vznikl tento kurz. První online kurz o právním psaní v České republice. Pro každého. Zdarma.
Psaní právních textů

Získáš certifikát

 

Pokud úspěšně dokončíš kurz, získáš certifikát garantovaný univerzitou.

Ověřeno Univerzitou Palackého

 

Tento kurz pro tebe připravil Martin Kopa, který v době jeho tvorby působil na Právnické fakultě Univerzity Palackého a na Ústavním soudu.

34 lekcí, spousta úkolů se zpětnou vazbou a několik hodin know-how

Kurz je pro každého, kdo umí číst a psát. Zjistíte totiž, že psát se dá vždycky lépe. Bavíme se sice o právním psaní, ve skutečnosti jde ale o umění psaní přesvědčivého. A to se hodí každému.

Co se v kurzu naučíš

Na právnických fakultách se toho učíme hodně. Rozvoj právnických dovedností ale stále ještě není dostatečně zastoupený. Tento kurz se v tomto snaží pomoci. Náplní práce právníka (v rozporu s představou, kterou můžeme získat sledováním amerických seriálů) je spíše psaní různých dokumentů než proslovy před soudem či při jiné příležitosti. Psaní je ale dovednost jako každá jiná. Nejde totiž jenom o to, co píšeme, ale také o to, jak to píšeme. Právní psaní je umění. Jenom pro umělce ale určitě není. Je to umění, které se dá do velké míry naučit. Připravte se ale na to, že je to celoživotní práce. Tímto kurzem to však může začít.
Restartovat kurz
Restartováním se ti smaže celý postup a také certifikát z tohoto kurzu.

Tvůj přehled kurzu

0%
Máš splněno
0 /  39
Bodů
K získání certifikátu musíš nasbírat 29.25 bodů z 39 možných.
K získání certifikátu je potřeba se zaregistrovat. Jen tak můžeš pokračovat tam, kde jsi skončil, a to na jakémkoliv zařízení.
Vytvoř si účet zdarma

Kurz ti přináší

miniatura instituce
Univerzita Palackého
Právnická fakulta